WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 2023

Zebranie odbyło się w Sali OSP Łagisza ul. Pokoju 44 dnia 09.12.2023 r. o godzinie 10.30 w drugim terminie.

Obrady otworzył Prezes koła kol. Marek Dróżdż, witając przybyłych członków koła oraz zaproszonych gości, a mianowicie:
Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego,
Starostę Powiatu Będzińskiego Sebastiana Szaleńca,
Posła na Sejm RP ubiegłej kadencji Rafała Adamczyka,
Prezesa koła nr 63 Wojkowice, Sekretarza Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach kol. Zbigniewa Żurka.

Następnie uczczono minutą ciszy zmarłych wędkarzy.

W obradach uczestniczyło 18 członków koła na stan 180 w dniu 01.12.2023 r.

Przewodniczący obrad przedstawił porządek obrad oraz regulamin.

Wybrano jednogłośnie jako Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego
kol. Jacka Zielińskiego, zastępcę przewodniczącego kol. Marka Drożdża oraz sekretarza – kol. Krzysztofa Pęczka.

Powołano jednogłośnie Komisję mandatową w składzie: kol. Piotr Wieczorek, kol. Adam Kulczyński.

Powołano jednogłośnie Komisję uchwał i wniosków w składzie: kol. Józef Majcher, kol. Paweł Makieła, kol. Andrzej Armatys.

Prezes koła kol. Marek Dróżdż przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu koła za 2023 rok, sprawozdanie finansowe koła przedstawiła Skarbnik koła kol. Karolina Jagieło, sprawozdanie z pracy z młodzieżą przedstawił Wiceprezes ds. młodzieży kol. Jacek Zieliński.

Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego kol. Sławomir Ziegelowski, przedstawił sprawozdanie
w sprawie wykroczeń przeciw ogólnym lub szczegółowym zasadom połowu ryb na wodach Okręgu PZW w Katowicach lub Regulaminowi Amatorskiego Połowu Ryb.

W zastępstwie Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej kol. Piotra Kidawy sprawozdanie z działalności komisji przedstawił kol. Krzysztof Pęczek.

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski w imieniu własnym oraz Rafała Adamczyka
i Sebastiana Szaleńca przekazał na ręce Prezesa Koła kol.Marka Drożdża klucze do pomieszczenia przy ulicy Radosnej 6 i poinformował wszystkich zebranych, że ten lokal od dzisiaj będzie siedzibą wszystkich wędkarzy.Lokal ten wymaga małego remontu,nakładu finansowego na materiały budowlane ale z pomocą Pana Prezydenta oraz naszych członków PZW nr 70 Będzin-Łagisza postaramy się w jak najszybszym czasie wykonać niezbędne prace remontowe i cieszyć się nową siedzibą koła.Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi,Panu Staroście oraz Panu Posłowi za pomoc.Podziękowania również składamy dla naszego Radnego Krzysztofa Dudzińskiego za wieloletnią pomoc w tym finansową w działalności naszego koła.

Kol. Zbigniew Żurek poinformował, że jest zaplanowany Zjazd Krajowy Delegatów PZW, na którym będą omawiane zmiany i propozycje do Statutu PZW dotyczące funkcjonowania Sądów Koleżeńskich oraz propozycji finansowania lub wprowadzenia zniżki w znakach PZW dla członków Zarządu oraz Organów koła, celem pozyskania nowych osób funkcyjnych, a w szczególności docenieniu obecnych funkcyjnych i w ten sposób podziękowaniu im w ich nakładzie własnej pracy i poświęcaniu czasu osobistego i rodzinnego na rzecz PZW.

W trakcie zebrania zostały wręczone odznaczenia. Wręczenia odznaczeń dokonali: Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Starosta Powiatu Będzińskiego Sebastian Szaleniec, kol. Zbigniew Żurek, przedstawiciel Zarządu Okręgu PZW w Katowicach oraz Prezes Koła kol. Marek Dróżdż.

Odznaczenia otrzymali:

Kol. Krzysztof Pęczek – Złotą odznakę PZW

Kol. Sławomir Ziegelowski – Okręgową odznakę PZW

Kol. Armatys Andrzej – Odznakę Senior wędkarstwa

Kol. Edward Trzcionka – Odznakę Senior wędkarstwa

Przewodniczący wyczerpał przyjęty Porządek Obrad i zakończył obrady Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego członków koła za 2023 r, życząc wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.